Obedience

 

Obedience  

Vzhledem k tomu, že Rita pořád kulhá a nikdo si s tím neví rady, rozhodla jsem se vrátit se s ní k obedienci. Moc jí to bavilo a tak není důvod jí nedopřát to, co dělá ráda.

V červenci 2011 jsem se s Prdkem zúčastnila zkoušek OB-Z. Byl se svým věkem 10. měsíců úplně nejmladším a vícméně jsme se zatím seznamovali s tím, jak to na takovýchto závodech vlastně chodí a vypadá. A taky jsme chtěli obhlédnout ty už zkušenější a získat tím nějaké poznatky do našich dalších tréninků.

V současné době se tomuto sportu nevěnujeme.

 

22.10.2011 jsem se s Prdkem zúčastnila semináře obedience s Maruškou Vágenknechtovou. Jen jsem valila oči, jak jednoduchými triky se dá pes snadno naučit přiřazení k noze, sedni, lehni, vstaň. Jen byla velká škoda, že jsem nemohla zůstat až dokonce, protože si myslím, že Maruška předvedla ještě mnoho zajímavého.

 

 

 

Něco o obedienci

Sport zvaný obedience vznikl ve Velké Británii. Českým překladem anglického slova "obedience" je poslušnost. Cílem obedience je naučit psa spolupracovat s psovodem. Zvláštní důraz je kladen na vzájemný vztah mezi psem a psovodem a na schopnost psa pracovat ve vzdálenosti od psovoda. V obedience provádí psovod se svým psem postupně deset cviků. Devět z nich prověřuje poslušnost a ovladatelnost psa, jeden spadá do kategorie pachových prací - jedná se o rozlišení předmětu psovoda. První závod se konal 22.10.1949 v Londýně. V roce 1950 se tento sport předvedl poprvé na světoznámé výstavě Crufts. V kontinentální Evropě se obedience rozšířila nejdříve v severských státech. Pravidla jsou ale od těch původních britských značně odlišná. V zemích zastřešených pod FCI se obsah jednotlivých zkoušek může lišit, avšak nejvyšší kategorie OB3 musí být vždy stejná, odpovídající mezinárodnímu řádu FCI.

 

zdroj: www.cmku.cz

 

Veškeré informace o tomto sportu, jeho pravidlech a pořádaných akcích naleznete na stránkách klubu Obedience CZ:
www.obedience.cz